Czerwocwe upały sprawiają, że każdy marzy tylko o wskoczeniu do przyjemnie chłodnego basenu. Ale co zrobić, gdy zamiast niego masz w ogródku zbiornik z zielonymi glonami? Oczywiście możesz zainwestować w specjalną chemię do czyszczenia basenów, ale gdy woda nie przybrała bardzo brunatnego koloru, możesz spróbować czegoś innego...

Witamina C w basenie?

Chlor zawarty w basenie, wytrąca z wody żelazo, które z kolei nadaje jej kolor morskich glonów. Nie każdy wie, że z zielonkawo-brunatną wodą w basenie świetnie radzi sobie kwas l-askorbinnowy, czyli popularna witamina C.
Najlepiej zaopatrzyć się w duże opakowanie kwasu l-askorbinowego w formie proszku i bez dodatków. 
Na 1 m3 wody powinno się wsypać ok. 50-70g witaminy C. Przed czyszczeniem wody, warto zminimalizować zawartość chloru w basenie - nie szkodzi on działaniu witaminy C, jednak sam może ją adsorbować, przez co trzeba będzie wsypać więcej kwasu l-askorbinowego, aby uzyskać ten sam efekt co w wodzie o niskim stężeniu chloru. 

W zależności od wielkości basenu efekt może pojawić się po kilkunastu minutach w mniejszych basenach i po 2-3 godzinach w przypadku większych. 

Kwas l-askorbinowy (teraz w promocji!) w dużych opakowaniach kupicie w naszym sklepie online.Kategorie