BŁONNIK

BŁONNIK Jest 3 produktów.

Aktywne filtry

Czym jest błonnik?

Pojęcie błonnika jest bardzo szerokie i obejmuje grupę licznych, zróżnicowanych substancji o pochodzeniu roślinnym, które są trawione w przewodzie pokarmowym człowieka. Jego obecność w odpowiednich ilościach w organizmie wywiera korzystny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego oraz zapewnia energię. Ponadto stosowanie błonnika redukuje uczucia głodu i zapewnienie sytości na długi czas, wspomaga pracę jeli. Jego wpływ na zdrowie jest zatem szeroki i – co najważniejsze – bardzo pozytywny, dlatego warto go suplementować.

Cechą charakterystyczną błonnika jest jego pęcznienie pod wpływem wody – dzięki temu jelita są pobudzane do pozbycia się różnego rodzaju toksyn. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, należy spożywać od 20 do 40 gramów tego składnika, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Należy również uzupełniać poziom wody w organizmie podczas stosowania błonnika. Zaleca się picie minimum 2 litrów wody dziennie.

Wyróżniamy błonnik rozpuszczalny oraz nierozpuszczalny. Nierozpuszczalny znajduje się najczęściej w miąższu owoców i warzyw, a rozpuszczalny przede wszystkim w ich skórze i nasionach. Te dwa rodzaje są ważne dla organizmu i występują zazwyczaj w jednym produkcie, dzięki czemu nie ma ryzyka niedoborów jednej z frakcji błonnika.

Czym jest błonnik naturalny?

Błonnik naturalny odpowiada m.in. za wspomaganie pracy jelit (perystaltyka jelit) i składa się w ok. 20% z łupiny babki jajowatej oraz w ok. 80% z nasion babki płesznik. Należy przy tym pamiętać, że jedynie właściwie wykorzystany błonnik spożywczy ma bardzo pozytywny wpływ na układ trawienny. Dlatego też niezmiernie ważne jest jego odpowiednie stosowanie, gdyż w przeciwnym wypadku spożycie może doprowadzić do silnych bólów brzucha oraz zaparć. Konieczne jest, aby osoba stosująca błonnik spożywała nie mniej niż 2 litry wody dziennie, a każdą porcję błonnika należy popić szklanką wody. Dzięki temu można w pełni bezpiecznie osiągnąć korzystne dla zdrowia i sylwetki efekty w stosunkowo krótkim czasie.

Błonnik – gdzie kupić?

Błonnik spożywczy w proszku oraz wiele innych suplementów diety znajduje się ofercie sklepu Soul-Farm. Warto przy tym wspomnieć, że ofertę naszego sklepu wyróżnia nie tylko szeroki asortyment produktów. Poza tym gwarantujemy m.in. następujące korzyści:

  • czysty skład oferowanych produktów,

  • brak pośredników, a w efekcie konkurencyjne ceny, ponieważ jesteśmy także producentem suplementów diety,

  • produkty Soul-Farm są odpowiednie również wegetarian oraz wegan,

  • ochrona naturalnego środowiska – opakowania suplementów oferowanych przez Soul-Farm są w 100% zdatne do recyklingu, a materiał, z którego powstały opakowania, to tzw. „zielony polietylen” wytwarzany z trzciny cukrowej,

  • produkty (w tym błonnik) posiadają certyfikat potwierdzający bezpieczeństwo produktów pod kątem występowania bakterii, metali ciężkich, pleśni czy grzybów. Na prośbę klienta certyfikat ten może zostać dostarczony wraz z zakupionym produktem.