Z SAMOPSZY

Z SAMOPSZY Jest 1 produkt.

Aktywne filtry

Mąka z samopszy

Samopsza należy do najstarszych udomowionych odmian pszenicy. Zboże uprawiano już 7 tysięcy lat p.n.e. Uprawy samopszy występują m.in. we Włoszech, Francji, Turcji oraz w Indiach. W Polsce niewiele gospodarstw ekologicznych podjęło się wysiewu tego zboża, a szkoda, bo samopsza to bogactwo składników odżywczych. Ziarna samopszy zawierają m.in. cenne kwasy nienasycone, białko, magnez, cynk, żelazo, mangan, karotenoidy.

Chleb z samopszy

Mąka z samopszy, to znakomita alternatywa dla orkiszu lub zwykłej mąki pszennej. Docenią ją zarówno amatorzy domowych wypieków, jak i osoby prowadzące zdrowy styl życia. Samopsza znajduje szerokie zastosowanie w kuchni. Można z niej przyrządzić pożywne śniadania – naleśniki, omlety, gofry, pieczywo, a także makarony. Świetnie smakuje jako składnik dań mięsnych oraz rybnych (stosowana m.in. do zagęszczania sosów).

Chleb z samopszy jest nieco żółtawy, charakteryzuje się łagodnym, orzechowym smakiem i dłużej zachowuje świeżość. Z mąki z samopszy wypieka się nie tylko pachnące bochenki, ale także drożdżówki, ciasta kruche, muffiny, pierniki, bułki (warto w tym miejscu podkreślić, że mąka z samopszy jest nieco cięższa niż zwykła mąka pszenna).

Mąka samopsza – cena

Wzbogacenie jadłospisu o samopszę pozwoli lepiej zadbać o kondycję zdrowotną organizmu. Ile kosztuje mąka z samopszy? Cena produktu w sklepie internetowym Soul-Farm.pl waha się w granicach 18-19 zł za kilogram. Oferujemy mąkę z samopszy z polskich upraw, która idealnie sprawdzi się do wypieków. Nie zawiera ona GMO, ani innych szkodliwych dla zdrowia substancji. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszego e-sklepu!