OLIWA Z OLIWEK

OLIWA Z OLIWEK Jest 8 produktów.

Aktywne filtry

Grecka oliwa z oliwek

Oliwa grecka to ważny składnik diety śródziemnomorskiej, a jednocześnie wyśmienity dodatek do potraw. Grecja słynie z wysokiej klasy oliwy. Drzewa oliwne od starożytności po dziś dzień są symbolem Wielkiej Hellady. Obrosły w wiele mitów, kojarzone są z urodzajem, życiem i zdrowiem. W greckiej mitologii czytamy, że Atena - bogini mądrości, ofiarowała drzewko oliwne miastu Ateny, a także nauczyła ludzi, jak wykorzystywać soki i owoce z drzewka. Oliwa z oliwek extra virgin gości na stołach w Europie i na całym świecie. Z uprawy drzew oliwnych utrzymują się setki tysięcy greckich rodzin. Wiele z nich wykorzystuje pradawne receptury, aby dostarczać na światowy rynek najwyższej jakości produkt.

Oliwa z oliwek – witaminy i mikroelementy

Oliwa extra virgin to bogactwo składników odżywczych. Zawiera cenne związki fenoli, kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3, kwas oleinowy, witaminy A, E i D. Oliwa z oliwek znajduje szerokie zastosowanie w kuchni, a także w przemyśle kosmetycznym (występuje w kremach, balsamach, odżywkach, maseczkach, olejkach pielęgnacyjnych itd.).

Oliwa z oliwek a olej

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oliwa z oliwek została dużo dogłębniej zbadana pod względem wpływu na zdrowie człowieka, niż jakikolwiek olej. Zarówno oliwa grecka, jak i olej rzepakowy doskonale nadają się do smażenia i duszenia. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę walory smakowe – wysokiej jakości oliwa z oliwek nie ma sobie równych. Znacznie lepiej smakuje na zimno. Zaleca się spożywanie oliwy extra virgin w świeżych sałatkach, na kanapkach, w dipach czy też aromatycznych marynatach. Świetnie sprawdzi się również do przyrządzania dań z grilla.

Ile kalorii ma oliwa z oliwek?

Dobrej jakości oliwa coraz częściej gości w naszych kuchniach. Wiele osób zastanawia się ile kcal ma oliwa z oliwek:

  • łyżka oliwy z oliwek – kalorie: około 90
  • mniej więcej tyle samo kcal będzie miała łyżka oleju rzepakowego lub słonecznikowego.

Oliwa z oliwek – przechowywanie

Jak przechowywać oliwę z oliwek? Produkty tego typu najlepiej trzymać w zacienionym miejscu w temperaturze pokojowej albo w lodówce. Najważniejsze, aby nie wystawiać oliwy z oliwek na długotrwałe działanie słońca i temperatury przekraczające 25 stopni Celsjusza. Tylko wtedy zachowa swe właściwości odżywcze przez długi czas.

Dobra oliwa z oliwek, czyli jaka?

Na rynku znaleźć można wiele podrabianych produktów tego typu. Najlepiej jednak wybierać oliwę pochodzącą ze sprawdzonych źródeł, tłoczoną na zimno, charakteryzującą się niskim poziomem kwasowości.

Grecka oliwa z oliwek – sklep internetowy

W zaufanym sklepie ze zdrową żywnością Soul-Farm.pl znaleźć można wysokiej klasy oliwę extra virgin, produkowaną z oliwek dojrzewających m.in. w regionie Kalamata. Produkty oferowane w naszym e-sklepie nie zawierają żadnych zbędnych dodatków.

Oliwa extra virgin - cena

Ile kosztuje oliwa z oliwek extra virgin? Cena zależeć będzie m.in. od pojemności opakowania. Za litrową butelkę oliwy OLIVI BIO extra virgin trzeba zapłacić około 45 zł.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszego sklepu internetowego!