KSYLITOL FIŃSKI

KSYLITOL FIŃSKI Jest 2 produktów.

Aktywne filtry

Ksylitol fiński – cukier brzozowy

Ksylitol fiński to składnik naturalnego pochodzenia. Pozyskiwany jest z kory brzozy fińskiej, ale znaleźć go można także w niektórych owocach: malinach, truskawkach, jagodach. Jako naturalny słodzik sprawdzi się w kuchni, do słodzenia herbaty, deserów, ciast. W smaku i zapachu niczym nie różni się od zwykłego cukru. Ma jednak znacznie więcej zalet.

Ksylitol brzozowy fiński – doskonała alternatywa dla kalorycznego cukru

100g fińskiego ksylitolu zawiera 240 kcal, podczas gdy 100 g białego cukru to aż 386 kcal. Ksylitol brzozowy zawiera ok. 40% mniej kalorii niż zwykły cukier. W zaufanym sklepie internetowym ze zdrową żywnością Soul-farm.pl znaleźć można naturalny ksylitol pochodzący z Finlandii, który pozbawiony jest wszelkich barwników, antyzbrylaczy i substancji konserwujących.

Jak powstaje ksylitol?

W dużym uproszczeniu: technologia produkcji cukru brzozowego stosowana w Finlandii polega na przetwarzaniu masy drzewnej z drzewa brzozowego przy wykorzystaniu m.in. procesów chemicznych. Fińska metoda pozyskiwania ksylitolu pozwala uzyskać surowiec naturalny, wolny od GMO.

Ksylitol do wypieków oraz innych słodkich przekąsek

Cukier brzozowy znakomicie sprawdza się w kuchni. Z powodzeniem można go stosować przyrządzając ciasta, naleśniki, gofry, omlety. Idealnie dopełni smak jogurtu naturalnego, owsianki, koktajlu i innych napojów. Sprawdzi się przy gotowaniu, pieczeniu, smażeniu oraz mrożeniu.

Ksylitol brzozowy fiński – zalecenia dotyczące spożycia

Ksylitol jako zdrowy zamiennik cukru może być stosowany przez osoby z cukrzycą, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Natomiast nie jest zalecany dzieciom do lat 3. Warto również pamiętać, że spożycie cukru brzozowego w nadmiarze może mieć działanie przeczyszczające.

Ksylitol fiński - producent

Zaufany sklep internetowy Soul-farm.pl oferuje wysokiej jakości ksylitol fiński. Cena cukru brzozowego różni się w zależności od producenta, a także od gramatury opakowania. Dostępny jest w opakowaniach 500 oraz 1000 g. Kilogram cukru brzozowego kosztuje około 40,00 – 45,00 złotych.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego e-sklepu.