Szamańska podróż przebudzenia świadomości
Głęboka relaksacja, kontemplacja i koncentracja w odmiennych stanach świadomości.
Grzechotka ceremonialna szamańska ameryka południowa, Bęben szamański etniczny skóra konia 60 cm, Drumla tajlandzka, Generator szumu Błękitnego analogowy ( fale oceanu )- szum błękitny działa pośrednio poprzez zmysł słuchu na mózg człowieka powodując uspokojenie organizmu, jego wyciszenie, zwiększenie koncentracji i wyostrzenie zmysłów. Wprowadza umysł w stan błogiego ukojenia, sprzyja kontemplacji i medytacji. Usuwa nerwice, nadpobudliwość, stres dnia codziennego.
Dzięki takiemu połączeniu uzyskuje się Dudnienia Różnicowe.
Dudnienia różnicowe są czynnikiem pobudzającym układ siatkowaty aktywujący, który interpretuje ten bodziec i reaguje na niego stymulując wzgórze i korę nową. W efekcie zmieniają się stany pobudzenia, skupienia i poziomów świadomości. W ten sposób uzyskuje się szeroki wybór pożytecznych zastosowań, a także otrzymuje wehikuł, który pozwala na wejście w odmienne stany świadomości.
Dudnienia różnicowe zostały odkryte w 1839 roku przez Heinricha Wilhelma Dove, lecz ich wartość została doceniona dopiero w drugiej połowie XX w. wraz z poszukiwaniem nowych rozwiązań w technikach medytacji i częściowo medycyny. Efekt ten ściśle związany jest ze zdolnością mózgu do wykrywania różnic fazowych dźwięków docierających do uszu
Bęben szamański – instrument należący do grupy bębnów obręczowych. Owalny bądź okrągły. Zbudowany z drewnianego korpusu oraz skórzanej membrany. Wykorzystywany przez szamanów w trakcie ceremonii szamańskich w celu wprowadzenia siebie w trans i uzyskania kontaktu ze światem duchowym. Według Mircae Eliade’go “Bęben odgrywa pierwszoplanową rolę w ceremoniach szamańskich. Jego symbolika jest złożona, a magiczne funkcje wielorakie. Jest niezbędny dla przebiegu seansu, gdyż zanosi szamana do Środka Świata, pozwala mu latać w przestworzach, wzywa i więzi duchy, a wreszcie gra na bębnie pozwala szamanowi skoncentrować się i na nowo nawiązać kontakt ze światem duchowym, dzięki któremu przygotowuje się do podróży. Bęben szamański mieści się tym samym w uniwersum znaczeniowym szamanizmu.
Współcześnie bęben szamański jest wykorzystywany nie tylko przez szamanów, ale szeroką grupę osób pragnących poprzez grę wchodzić w stan transu, medytować bądź wspierać taniec czy śpiew. Bęben szamański ma zastosowanie również w pracy psychoterapeutów i muzykoterapeutów. Oddziaływanie bębna szamańskiego na pacjenta dokonuje się poprzez wpływ wibracji na ludzkie ciało oraz wpływ rytmu na mózg.
Set 45 min. Częstotliwość 432 Hz Dudnienie 211 BPM
Wykonanie muzyczne utworu Stanisław Kubaszak Shaman EmaHo