Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Witamina C – dlaczego jest tak ważna?

Witamina C, nazywana także kwasem askorbinowym, jest organicznym związkiem chemicznym niezbędnym do przeżycia. Odpowiada za prawidłowy przebieg wielu procesów zachodzących w organizmie człowieka, który dzięki niej może właściwie funkcjonować, zachowując odpowiednią odporność. Ponadto witamina C zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz umożliwia prawidłową syntezę kolagenu. Nie są to jednak jedyne zalety wynikające z obecności kwasu askorbinowego, który zapewnia również dobre funkcjonowanie zębów, kości, skóry czy naczyń krwionośnych, a także niweluje uczucie zmęczenia. Obecność witaminy C w organizmie jest więc, jak widać, sprawą niezbędną dla jego dobrej kondycji.

Czym jest askorbinian sodu?

Czym jest askorbinian sodu? Askorbinian sodu to sól kwasu askorbinowego (tzn. witaminy C). Jego cechy charakterystyczne to przede wszystkim lekko słonawy smak i dobra rozpuszczalność w wodzie.
W przemyśle spożywczym stosowane jest następujące oznaczenie askorbinianu sodu: E301. Między askorbinianem sodu a witaminą C (w postaci kwasu) istnieje kilka różnic. Dotyczą one przede wszystkim stopnia kwasowości – askorbinian sodu cechuje się jego znacznie niższym stężeniem. Cecha ta jest zarazem atutem produktu E301, który może być dzięki temu z powodzeniem stosowany przez osoby borykające się z problemami żołądkowymi i jelitowymi oraz wszystkich tych, których organizm źle przyjmuje witaminę C aplikowaną w formie kwasu.

Gdzie kupić askorbinian sodu?

Zakupu askorbinianu sodu można dokonać m.in. w placówkach oferujących suplementy diety i tzw. „zdrową żywność”. Jednym z takich sprzedawców jest sklep Soul-Farm, w którym możecie Państwo znaleźć askorbinian sodu w atrakcyjnych cenach oraz różnych dawkach (np. 250 g oraz 500 g). Warto wybrać askorbinian sodu – oraz wiele innych produktów – właśnie w Soul-Farm, ponieważ:

  • zakup produktów następuje bezpośrednio u producenta, co oznacza niższe, konkurencyjne ceny,
  • wyroby cechuje czysty skład bez dodatków,
  • artykuły Soul-Farm uwzględniają potrzeby wegetarian oraz wegan,
  • oferowane suplementy są objęte certyfikatem, który poświadcza bezpieczeństwo oraz wysoką jakość pod względem zawartości pleśni, grzybów, bakterii i metali ciężkich.

Askorbinian sodu – jak używać?

Sposób stosowania produktu nie jest skomplikowany – wystarczy rozpuścić 1 gram askorbinianu sodu w szklance wody lub w zależności od upodobań w innym napoju. Zaleca się stosowanie kwasu raz na dzień: choć askorbinian sodu wywiera pozytywny wpływ na organizm, jego nadmiar może być niepożądany. Oczywiście, suplementy diety, w tym askorbinian sodu, powinny być stosowane jako cenne uzupełnienie zdrowego trybu życia oraz diety.
Opakowanie zawierające suplement diety powinno być przechowywane w warunkach temperatury pokojowej, w miejscu zaciemnionym i pozbawionym wilgoci. Produktu nie powinny stosować m.in. dzieci, kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz osoby uczulone na składniki askorbinianu sodu.