Witamina C do czyszczenia basenu – jak szybko pozbyć się zielonej wody?

Witamina C do oczyszczania wody basenowej

Czerwocwe upały sprawiają, że każdy marzy tylko o wskoczeniu do przyjemnie chłodnego basenu. Ale co zrobić, gdy zamiast niego masz w ogródku zbiornik z zielonymi glonami? Oczywiście możesz zainwestować w specjalną chemię do czyszczenia basenów, ale gdy woda nie przybrała bardzo brunatnego koloru, możesz spróbować czegoś innego…

Kwas l-askorbinowy do basenu

Chlor zawarty w basenie, wytrąca z wody żelazo, które z kolei nadaje jej kolor morskich glonów. Nie każdy wie, że z zielonkawo-brunatną wodą w basenie świetnie radzi sobie kwas l-askorbinnowy, czyli popularna witamina C. Najlepiej zaopatrzyć się w duże opakowanie kwasu l-askorbinowego w formie proszku i bez dodatków.

Proporcje witaminy C:

Na 1 m3 wody powinno się wsypać ok. 50-70g witaminy C. Przed czyszczeniem wody, warto zminimalizować zawartość chloru w basenie – nie szkodzi on działaniu witaminy C, jednak sam może ją adsorbować, przez co trzeba będzie wsypać więcej kwasu l-askorbinowego, aby uzyskać ten sam efekt co w wodzie o niskim stężeniu chloru.

W zależności od wielkości basenu efekt może pojawić się po kilkunastu minutach w mniejszych basenach i po 2-3 godzinach w przypadku większych.

Witaminę C możecie także nabyć w naszym sklepie online -> Askorbinian sodu