Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Sól sodowa kwasu borowego, czteroboran sodu dziesięciowodny bądź po prostu boraks / borax – ten nieorganiczny związek znany jest pod kilkoma nazwami, a jeszcze więcej ma cennych właściwości, które pozwalają na jego niezwykle wszechstronne zastosowanie. Przeczytaj poniższy tekst, poznaj możliwości boraksu i zakup go w naszym sklepie w atrakcyjnej cenie.

Borax – środek do zadań specjalnych

Poszukujesz alternatywy dla drogich preparatów czyszczących? Zatem boraks to produkt, który powinien Cię zainteresować. Związek słynie z imponujących możliwości w zakresie eliminacji insektów oraz czyszczenia. Jego skuteczność wykorzystywana jest w walce z uporczywymi zabrudzeniami charakterystycznymi dla łazienek – mowa przede wszystkim o kamiennych osadach i rdzawych nalotach. Roztworu boraxu użyć można także w sytuacji, gdy zależy Ci na zdezynfekowaniu powierzchni, ponieważ jest on silnie bakteriobójczy i odkażający. Dzięki niemu pozbędziesz się więc brudu, ale także drobnoustrojów.

Boraks okazuje się przydatny również podczas wywabiania plam z mebli pokrytych tkaniną czy dywanów, pozwalając na ich efektywne i szybkie usunięcie. Białego proszku można dodać też do prania białych ubrań, ponieważ ma on właściwości wybielające. Używając czteroboranu sodu dziesięciowodny, możesz zrezygnować z wielu chemicznych detergentów i oszczędzić pieniądze, jednocześnie utrzymując, a w niektórych przypadkach nawet podnosząc skuteczność swoich działań w domu.

W sklepie Soul-Farm można kupić boraks w pojemnościach 0,5 kg 1 kg.