Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Liście moringa – gdzie kupić, jak stosować

Moringa (z łac. Moringa oleifera) to drzewo tropikalne z rodziny moringowatych, które rośnie w Afryce, Ameryce Południowej oraz w Azji – m.in. na północno-zachodnich terenach Pakistanu i Indii. Każda jego część, w tym korzenie, nasiona, kora oraz liście są szeroko wykorzystywane w farmacji, kosmetyce, a także w kuchni.
Moringa olejodajna stanowi źródło wielu witamin (m.in. A, C, E), przeciwutleniaczy, potasu, kwasów tłuszczowych omega-3, 6 i 9, aminokwasów oraz żelaza. Korzenie przypominają w smaku chrzan, dlatego często moringę nazywa się drzewem chrzanowym.

Moringa oleifera od kuchni

Cenisz zdrową kuchnię? Wzbogać swój jadłospis o suszone liście moringa, które można dodawać do ulubionych potraw, napojów oraz przekąsek. Delikatne liście moringa sprawdzą się jako dodatek do koktajli, aromatycznych sałatek, pożywnych zup i sosów. Znakomicie smakują w towarzystwie jogurtu naturalnego, humusu, soku owocowego lub warzywnego. Z suszonych liści można zaparzyć herbatę. Jedną łyżeczkę suszu należy zalać gorącą wodą (ok. 200 ml) o temperaturze 95°C . Wystarczy odczekać kilka minut, aby móc cieszyć się smakiem łagodnego, lekko słodkiego naparu.

Kapsułki z liści moringa

Moringa w tabletkach znajduje zastosowanie jako suplement diety. Przed zakupem preparatu, warto sprawdzić, czy jest on w pełni naturalny. Na uwagę zasługują czyste liście moringa w kapsułkach o prostym składzie – bez barwników, antyzbrylaczy i substancji konserwujących. Tylko wtedy można mieć pewność, że stosuje się pełnowartościowy preparat, wyprodukowany z wyselekcjonowanych surowców i z wykorzystaniem odpowiednich technologii produkcji.
Sproszkowane liście tej cennej rośliny, zamknięte w innowacyjnej pullulanowej otoczce są skutecznie chronione przed utlenieniem. Forma kapsułki jest łatwa do połknięcia i dobrze rozpuszcza się w żołądku. Kapsułki moringa są w 100% roślinne, dlatego mogą być stosowane przez wegan i wegetarian.

Liście moringa – gdzie kupić?

Zarówno kapsułki moringa, całe oraz sproszkowane liście moringa znajdziesz w zaufanym sklepie internetowym Soul-farm.pl. Stosowane przez nas opakowania wytwarzane z „zielonego polietylenu” w 100% podlegają recyklingowi. Oferujemy wyroby bezpośrednio od producenta. Gwarantujemy najwyższą jakość w atrakcyjnej cenie.